در بین اعمال زیبایی و زیورآلاتی که به صورت روزمره استفاده می‌شوند پیرسینگ ساده‌ترین زینتی است که بانوان می‌توانند روی تمامی نواحی بدن از جمله بینی، گوش، لب و کل بدن استفاده کنند. به خصوص که این روزها انواع پیرسینگ زنانه موقت بدون نیاز به سوراخکاری هم تولید شده‌اند و با وجود آن‌ها استفاده از جواهرات به روش پیرسینگ ایمن‌تر شده است.

شاید اخبار و تبلیغات مثبت یا منفی زیادی درباره پیرسینگ زنانه شنیده باشید. به هر حال استفاده از این زیورآلات قدمت طولانی دارد و امروز با وجود پیرسینگ‌ها مرزهای زیبایی جابجا شده است. به ویژه که از زیورآلات می‌توانید روی نواحی متعددی از بدن و در شرایط مختلف استفاده کنید.

پیرسینگ‌های زنانه در انواع و اقسام چسبی یا مغناطیسی تولید می‌شوند و تنوع بالایی دارند؛ اما اولین گام در خرید آن‌ها شناخت انواع پیرسینگ و نحوه استفاده از آن‌ها است. راهنمای خرید امروز مینی ژوپ مروری بر تمام نکات کاربردی است که قبل از خرید این زیورآلات به دردتان می‌خورد.

معرفی و بررسی انواع پیرسینگ بدن زنانه

مدل محبوب

پيرسينگ گوش کد PS349

 • مناسب برای: سوراخ گوش
 • جنس: استیل

پیرسینگ‌ها زیورآلات ارزان قیمتی هستند و اگر به دنبال تنوع هستید می‌توانید مدل‌های جذاب پیرسینگ را جایگزین گوشواره کنید. پیرسینگ مدل PS349 با زنجیر 5 سانتی متری و از جنس استیل طراحی و تولید شده است. این پیرسینگ برای قرارگیری داخل سوراخ گوش طراحی شده و میله آن بعد از قرارگیری داخل سوراخ با حلقه ابتدایی و انتهایی ثابت می‌شود.

پیرسینگ بدن کد PS1011

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

طراحی پیرسینگ مدل PS1011 برای کل بدن است و بنابراین می‌توانید از این حلقه ساده برای تمام نواحی بدن نظیر گوش یا بینی استفاده کنید.

این پیرسینگ به صورت میله‌ای طراحی شده و میله خمیده آن بعد از عبور از سوراخ با مهره ثابت می‌شود.

پیرسینگ گوش کد PS442

 • مناسب برای: گوش
 • جنس: استیل

مدل PS442 به شکل یک میله خمیده با دو گوی طراحی شده و بعد از عبور از سوراخ گوش با گوی‌ها ثابت می‌شود. طراحی این پیرسینگ ظریف است و با توجه به قیمت ارزش خرید بالایی دارد.

پیرسینگ بدن کد PS125

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

پیرسینگ مدل مات را می‌توانید در تمام نواحی بدن از جمله لب و بینی استفاده کنید. قطر حلقه این پیرسینگ حدود یک سانتی متر است و طراحی ظریف و زیبایی دارد.

پیرسینگ گوش کد GO537

 • مناسب برای: گوش
 • جنس: استیل

درجه باز یا بسته شدن پیرسینگ گوش مدل GO537 را می‌توانید به صورت دستی و با توجه به ضخامت گوش تنظیم کنید. این پیرسینگ ساختار مستحکم و ثابتی دارد و برخلاف خیلی از مدل‌های بازار از گوش جدا نمی‌شود.

پیرسینگ بدن کد PS260

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

بدنه این پیرسینگ در برابر رطوبت مقاوم است و در صورت استفاده طولانی‌مدت حساسیت‌زا نخواهد بود. این پیرسینگ با یک زنجیر و پلاک تزئینی طراحی شده و طول آن حدود 5 سانتی متر است. از این پیرسینگ می‌توانید در نواحی مختلف بدن از جمله بینی و گوش استفاده کنید.

پیرسینگ بدن زنانه کد PS619

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

پیرسینگ بدن زنانه مدل PS619 طراحی ظریفی دارد و اگر به مدل‌های مینیمال علاقمند هستید می‌توانید از این مدل در تمام نواحی بدن استفاده کنید. یکی از مزایای این پیرسینگ بدنه ضد حساسیت آن است که در تماس با پوست بدن باعث آلرژی نمی‌شود.

پیرسینگ بدن کد PS139

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

پیرسینگ‌های موقت را می‌توانید به سادگی و در تمام نقاط بدن استفاده کنید. این پیرسینگ به صورت چند حلقه و با طرح جدید و خلاقانه تولید شده است. حلقه‌های کوچکی که در حلقه اصلی پیرسینگ قرار گرفته‌اند جلوه خاص و بیش‌تری به این محصول بخشیده‌اند.

پیرسینگ گوش کد RKH_183

 • مناسب برای: کل بدن
 • جنس: استیل

یکی از مزایای این پیرسینگ امکان استفاده از آن بدون سوراخ کردن ناحیه گوش یا بینی است. سایز این پیرسینگ را می‌توانید با توجه به قطر موضع تغییر داده و تنظیم کنید.

پیرسینگ گوش مدل 316L

 • مناسب برای: گوش
 • جنس: استیل

از پیرسینگ مدل 316L می‌توانید به صورت ثابت و بدون نیاز به سوراخ کردن گوش استفاده کنید. قطر حلقه این پیرسینگ کم‌تر از یک سانتی‌ متر است و با وجود بدنه مستحکم، بسیار سبک است.

پیرسینگ گوش زنانه کد PS718

 • مناسب برای: گوش
 • جنس: استیل

پیرسینگ ثابت معایب خود را دارد؛ اما با این محصول و بدون نیاز به سوراخ کردن و عوارض جانبی می‌توانید از زیبایی چشمنواز انواع پیرسینگ موقت روی بدن لذت ببرید.

این مدل با پلاک مثلثی طراحی شده و می‌توانید از آن به عنوان پلاک گردنبند و دستبند هم استفاده کنید.

راهنمای انتخاب جنس و طرح پیرسینگ

اگر اهل قر و فر هستید پس حتما یکی دیگر از زیروآلات طریف که باید در جعبه جواهرات زنانه خود داشته باشید پیرسینگ زنانه است. پیرسینگ‌ها برای تمام نقاط بدن نظیر لب، گوش، بینی، ابرو و حتی ناحیه ناف قابل استفاده هستند. طرح ظاهری پیرسینگ می‌تواند یک نگین ساده، منجوق، مروارید، سنگ، طرح‌های فلزی و حکاکی باشد. چیزی که اهمیت دارد انتخاب نوع پیرسینگ با توجه به دائمی یا موقت بودن آن است.

انتخاب پیرسینگ فلزی ایمن برای استفاده دائمی

استیل ضد زنگ بهترین نوع پیرسینگ است که با استفاده از آن واکنش آلرژیک به حداقل میزان ممکن می‌رسد. در بازار مدل‌های نیکل و کبالت هم وجود دارند که برای استفاده از آن‌ها به ویژه برای کسانی که اولین بار از پیرسینگ استفاده می‌کنند توصیه نمی‌کنیم.

به جز پیرسینگ‌های استیل می‌توانید از مدل‌های نقره، تیتانیوم و طلاهای 14 عیار هم برای پیرسینگ دائمی استفاده کنید.

پیرسینگ‌های حلقوی برای شستشو و ترمیم سریع‌تر

اگر اولین بار است از پیرسینگ دائمی یا موقت استفاده می‌کنید پیشنهاد ما مدل‌های حلقوی یا دایره‌ای است. علت آن هم به واکنش آلرژیک، تورم و التهاب پوستی مربوط می‌شود که معمولا بعد از سوراخ کردن پوست ایجاد خواهد شد.

با وجود پیرسینگ‌های حلقوی التهاب و تورم پوستی کم‌تر رخ می‌دهد. مهم‌تر این که پاک کردن و رسیدگی به پیرسینگ‌های حلقوی به ویژه برای تازه‌کارها ساده‌تر است.

خرید پیرسینگ‌های گل میخی برای گوش

اگر به طرح‌های ساده و جمع و جور برای گوش علاقه دارید مدل‌های گل میخی پیشنهاد مینی ژوپ به شما است. طرح‌های ساده و دوست داشتنی کوچک که رسیدگی به آن‌ها ساده‌تر است؛ به ویژه اگر از پیرسینگ‌های دائمی با سوراخ کردن گوش استفاده می‌کنید.

طراحی گل میخی پیرسینگ‌ها گاهی باعث گیر کردن آن‌ها در بافت و تار و پود لباس می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید حتما به طراحی میخ و گل روی آن توجه کنید.

ساده اما کاربردی: قبل از خرید پیرسینگ بخوانید

انواع پیرسینگ نواحی مختلف بدن چه به صورت موقت و دائمی باید با آگاهی کامل نسبت به رسیدگی و نگهداری مداوم از آن انتخاب شوند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید به چند نکته ساده اما کاربردی زیر توجه کنید:

نمای ظاهری پیرسینگ روی بدن

پیرسینگ‌های گوش، لب، بینی و ابرو قابل روئیت هستند و شاید استفاده از آن در محیط آکادمیک یا محل کار چالش‌برانگیز باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم قبل از این که به صورت دائمی از پیرسینگ زنانه استفاده کنید به این موضوع توجه داشته باشید.

مزایای پیرسینگ موقت نسبت به مدل‌های دائمی

مدل‌های موقت با چسب یا آهنربا به برخی از نواحی نظیر بینی و گوش متصل می‌شوند. برخی از پیرسینگ‌های موقت ممکن است در طول روز روی موضع جابجا شوند. بنابراین حتما قبل از خروج از منزل محل پیرسینگ را با دقت بررسی و پس از کسب اطمینان آن را تثبیت کنید.

بررسی پیرسینگ روی لاله گوش

پیرسینگ‌هایی که روی لاله گوش نصب می‌شوند محبوب‌ترین و البته پرفروش‌ترین مدل‌های بازار را تشکیل می‌دهند. پیرسینگ ناحیه گوش را با وجود تارهای مو می‌توانید مخفی کنید و در موقعیت دلخواه آن را در معرض دید قرار دهید.

سادگی و سهولت استفاده از پیرسینگ گوش دلیل محبوبیت آن است. اگر بخواهید کمی ظاهر پیرسینگ روی گوش پرزرق و برق‌تر باشد می‌توانید همزمان از چند مدل متنوع استفاده کنید. به همین دلیل است خیلی از افراد پیرسینگ را به جای گواشواره زنانه ترجیچ می دهند چراکه بسیار استفاده آسان دارد و برخلاف گوشواره های میخی شب ها هنگام خواب تا مغز سر فرو نمی رود و خون به پا نمی کند.

بایدها و نبایدهای پیرسینگ غضروف گوش

یکی دیگر از نواحی پرطرفدار برای پیرسینگ غضروف مارپیچ گوش است؛ چون معمولا نرمی گوش ممکن است به واسطه قرارگیری موها خیلی در معرض دید قرار نگیرد. مهم‌تر این که فضای موجود در قوس غضروف مارپیچ وسیع‌تر است و بنابراین می‌توانید همزمان چند پیرسینگ را روی این ناحیه قرار دهید.

سوراخکاری این ناحیه از گوش ساده است. ضمن این که با قرار دادن همزمان چند پیرسینگ می‌توانید ارتباط پیوسته‌ای بین نرمی و غضروف گوش برقرار کنید. در این مدل همچنان احتمال گیر کردن پیرسینگ بین موها وجود دارد.

شما چه فکر می کنید؟

پیرسینگ‌ زنانه از اکسسوری‌های پرطرفدار و نسبتا ارزان قیمت است که از دیرباز تا کنون روی نواحی مختلف بدن استفاده می‌شود. از پیرسینگ می‌توانید هم در استایل روزمره و هم در موقعیت‌های خاص استفاده کنید.

پیرسینگ‌های موقت معایب پیرسینگ‌های دائمی را ندارند و می‌توانید از آن‌ها بدون آسیب به بافت اصلی روی گوش، بینی، لب یا کل بدن استفاده کنید. کدام مدل پیرسینگ را بیش‌تر می‌پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *