اگر براق بودن بینی یا پیشانی همیشه آزارتان می‌دهد، شما هم پوستی چرب دارید و باید از کرم ضد آفتاب برای پوست چرب استفاده کنید. طبق طبیعت پوست‌های چرب، چربی اضافی در نقاط مختلف نه فقط باعث براق شدن پوست می‌شوند، بلکه تجمع آن‌ها منافذ اصلی را می‌بندد و این تازه آغاز ماجراست!

کنترل غدد سبوم پوست‌های چرب از دیدگاه طب سنتی همیشه معضل بزرگی بوده‌ است. اگر پای درد دل افرادی که پوست چرب دارند بنشینید، می‌بینید که چرب شدن پوست نه فقط در تابستان بلکه در تمام فصول سال آزاردهنده است. بنابراین این افراد باید فرمولاسیون ویژه و سبک خاص پوست خودشان را استفاده کنند.

اگر دغدغه خرید ضد آفتاب مناسب پوست چرب دارید اما هنوز محصولی ایده آل پیدا نکرده‌اید، با نقد امروز همراه ما باشید!

نقد و بررسی چند مدل از بهترین مارک کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

پیشنهاد مینی ژوپ

کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل Oily and Acne-Prone SPF50

کرم ضد آفتاب و ضد لک بی رنگ لافارر مخصوص پوست‌های چرب و مستعد آکنه است. این محصول با آنتی اکسیدان‌های طبیعی شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا ، آلوئه ورا و پاپایا غنی شده است.

SPF50 این محصول مناسب برای پوست‌های بسیار حساس و روشن طراحی شده است.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

حفاظت بالا از پوست در برابر اشعه‌های UVA و UVB و مهار ترشح سبوم و مات کنندگی پوست از خواص ویژه این محصول هستند.

کرم ضد آفتاب الارو سری Foundation Effect

الارو با دارا بودن SPF30 از پوست صورت در برابر اشعه‌های UVA و UVB محافظت می‌کند. این SPF برای محافظت قوی پوست‌های چرب در برابر آفتاب مناسب است.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

ماندگاری ضد آفتاب برای پوست چرب الارو بالا بوده و فاقد پارابن و چربی است.

 

کرم ضد آفتاب سینره SPF50

کرم ضد آفتاب پوست سینره محصولی تخصصی برای پوست چرب بوده و فاقد پارابن است. این محصول فاکتور محافظتی PA+++ دارد که برای محافظت پوست در برابر انواع اشعه‌های خورشید مناسب خواهد بود.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول ساختاری سبک با جذب سریع دارد و به پیشگیری از پیری زودرس و لکه‌های پوستی کمک می‌کند.

کرم ضد آفتاب رنگی درمالیفت مدل Sunlift SPF50

کرم ضد آفتاب سان لیفت درمالیفت با فاکتور حفاظتی ⁺SPF 50، از چرب شدن پوست هنگام فعالیت‌ها روزانه جلوگیری می‌کند. این محصول بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار بوده که حاوی مواد آبرسان است.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول مقاومت بالایی در برابر تعریق و شستشو دارد.

کرم ضد آفتاب رنگی پریم مدل Acnex Tinted

ضد آفتاب ایرانی پریم یک لایه‌ی محافظتی در برابر اشعه‌ی UVA، UVB و IR روی پوست‌های چرب ایجاد می‌کند. این محصول با پایه رنگی بژ روشن تولید می‌شود.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

کرم ضد آفتاب رنگی پریم مدل Acnex Tinted SPF60 ضد آکنه و ضد باکتری‌های مولد آکنه است.

کرم ضد آفتاب رنگی مای

ضد آفتاب برای پوست چرب مای محصولی رنگی با قدرت بالا و SPF60 جهت محافظت از پوست صورت است. این محصول فاقد چربی و هر نوع ماده حساسیت زا است.

مدل محبوب

کرم ضد آفتاب آنتی آکنه سان سیف

ضد آفتاب سان سیف با تنظیم ترشح غدد چربی پوست و کاهش ظاهر براق آن برای انواع پوست‌های چرب و آکنه دار مناسب است.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

در این محصول از عصاره سابال، چای سبز و بورداک به عنوان آنتی اکسیدان استفاده شده است.

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب چه کرمی است؟

پوست چرب به سبب فعالیت بیش از حد سبوم چرب و براق به نظر می‌رسد. خیلی از افراد برای این که به مدت طولانی‌تری از شر چربی پوست خلاص شوند از صابون صورت استفاده می‌کنند. سپس کرم ضد آفتاب را روی صورت استعمال می‌کنند تا کمی دیرتر پوست را چرب کند.

ترفند شستشو با انواع محصولات نظیر فوم شستشوی صورت یک درمان قطعی نیست. حتی این اقدام در صورتی که از محصولات قلیایی استفاده کنید می‌تواند پوستتان را چرب‌تر کند. راهکار قطعی و نهایی برای کنترل چربی پوست، استفاده از ضد آفتاب برای پوست چرب است. این ضد آفتاب‌ها فرمولاسیون ویژه‌ای دارند که با ساختار پوست چرب سازگار است.

آشنایی با ویژگی‌های بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب

هر ضد آفتاب برای پوست چرب باید ترکیباتی داشته باشد که ترشحات چربی صورت را کنترل کند:

فرمولاسیون سبک و ملایم ضد آفتاب برای پوست چرب

ﺗﺮﻛﻴﺒﺎت ضد آفتاب‌های بازار ﺑـﻪ دو دﺳـﺘﻪ ﺟﺎذب UVA (ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺑﻨﺰوﻓﻨﻮنﻫﺎ و آﻧﺘﺮاﻧﻴﻼت‌ها) و و ﺟﺎذب UVB (ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺳﻴﻨﺎﻣﺎت‎ﻫﺎ و سالیسیلات‌‌ها) ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻣﻲ‌ﺷﻮﻧﺪ. اﻛﺜﺮ ﻓﺮآورده‌ﻫﺎي کرم ﺿﺪ آﻓﺘﺎب ﻣﻮﺟﻮد در ﺑﺎزار داراي ﺟﺎذب‌ﻫﺎي ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ هستند.

ﺟﺎذب‌ﻫﺎي ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺑﻪ صورت ترکیبی اﺳﺘﻔﺎده ﻣﻲ‌ﺷﻮﻧﺪ؛ چونﻫـﻴﭻ ﺟـﺎذب ﺷـﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺑـﻪ ﺗﻨﻬﺎﻳﻲ نمی‌تواند ﻣﺤﺎﻓﻈﺖ ﻛﺎﻓﻲ را در ﺑﺮاﺑﺮ اﻣـﻮاج UVA و UVB ایجاد کند.

در فرمولاسیون ضد آفتاب برای پوست چرب تمام این ترکیبات جهت کاهش چربی پوست تعدیل می‌شوند. تعدیل بنزوفنون و سینامات‌ها باعث می‌شود بافت کرم خیلی سبک‌تر از همیشه روی پوست قرار بگیرد. بنابراین بعد از استعمال کرم ضد آفتاب احساس خوشایندی خواهید داشت.

مقاومت در برابر آب ضد آفتاب برای پوست چرب

هیچ ضد آفتابی در دنیا ضد آب نیست. اما برخی از برندها خواص مختلفی مثل ماندگاری و مقاومت در برابر آب دارند. ضد آفتاب برای پوست چرب نیز با توجه به میزان تعریق پوست بهتر است مقاومت کافی در برابر آب داشته باشد. اگر ضد آفتاب در برابر آب مقاوم باشد، هر 80 دقیقه یک بار و بعد از تعریق شدید باید دوباره استفاده شود.

ترکیبات فعال مغذی در ضد آفتاب برای پوست چرب

ترکیبات زیادی در ضد آفتاب‌ها استفاده می‌شوند که خاصیت محافظتی محصول را در مجموع بالا می‌برند. اکتوکریلن، اکتیل متوکسی سینامات، اتیل سالیسیلات، اکتیل تریازون، اکسی بنزون، سلیسو بنزین و سدیم دی اکسید تیتانیوم از ترکیبات کمکی یک ضد آفتاب قوی هستند.

در برخی از انواع ضد آفتاب برای پوست چرب از زینک اکسید هم استفاده می‌شود. پماد زینک اکسید اگرچه برای کنترل چربی پوست مناسب است اما می‌تواند ظاهر بیش از حد سفیدی به پوست صورت بدهد.

شما چه فکر می‌کنید؟

هر نوع ضد آفتاب برای پوست چرب که در بازار می‌بینید نمی‌تواند انتظارات شما را از یک محصول مناسب برآورده کند. بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب باید بافت سبک و مقاومت نسبی نسبت به آب داشته باشد. پس اگر پوستی چرب و آکنه دار دارید هیچ محصولی را بدون تحقیق به خودتان تحمیل نکنید.

 

نظر شما چیست؟