چه برای شروع یک روز کاری آماده شوید یا این که قصد خرید و دیدار با دوستانتان را داشته باشید فرقی ندارد. کرم ضد آفتاب همراه همیشگی بانوان و آقایانی است که به زیبایی، سلامت و جوانی پوست خود اهمیت می‌دهند. پس هوا آفتابی و گرم باشد یا این که در آسمان ابری و در اوج باران و برف قدم در خیابان می‌گذارید ضد آفتابتان را فراموش نکنید!

همه ما در طول روز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در معرض تابش خورشید قرار داریم. در بین تابش غنی از ویتامین D خورشید، امواج و اشعه‌های مضری وجود دارند که تابش مداوم آن‌ها سلامت و شادابی پوست را در معرض خطری بزرگ قرار می‌دهد: چروک و لکه‌هایی که همیشه از آن‌ها بیزار هستیم!

خوشبختانه فرهنگ استفاده از ضد آفتاب به خوبی نهادینه شده و مراقبت‌های پوستی روز به روز در حال افزایش هستند. اما معیارهای انتخاب و خرید ضد آفتاب هم باید مطابق با تغییرات و پیشرفت‌های صورت گرفته به روز شوند. اگر به سلامت سلول‌های دوست داشتنی پوستتان اهمیت می‌دهید مطلب امروز مینی ژوپ را تا پایان دنبال کنید!

مروری بر بهترین برندهای تولید کننده کرم ضد آفتاب در بازار

پرفروش ترین 2020

کرم ضد آفتاب و ضد لک الارو مدل Spot Solution

الارو از پرفروش‌ترین محصولات ضد آفتاب در ایران است که با انواع پوست‌ها سازگاری دارد. کم‌تر بانوی ایرانی از این محصول قوی و فاقد رنگ استفاده نکرده است!

یکی از ویژگی‌های این محصول همان برچسب وسیع الطیف است که باعث می‌شود دارای فیلترهای پیشرفته حفاظت در برابر UVA و UVB باشد.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول ضد لک موثر و قوی و کاهش دهنده انواع کک و مک و لکه‌های ناشی از جای جوش است. 

کرم ضدآفتاب ایزدین مدل Fusion water spf 50

ایزدین از معتبرترین برندهای تولید کننده ضد آفتاب است. یکی از خواص این ضد آفتاب کاربرد وسیع آن برای انواع پوست‌ها با SPF 50 است. ضمنا به دلیل بسته بندی ویژه محصول، استفاده از آن راحت و بی دردسر خواهد بود.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

محصول فاقد چربی و بر پایه آب تولید شده است. بنابراین در طول ساعات روز و فعالیت بدنی می‌توانید بدون نگرانی بابت تعریق سطح پوست از آن استفاده کنید.

اسید هیالورونیک و ویتامین E این محصول راهبرد مناسبی برای مرطوب کنندگی پوست‌های خشک خواهد بود.

کرم ضد آفتاب سینره SPF50

بین برندهای ایرانی، سینره همیشه محصولی برای رقابت با برندهای برتر خارجی دارد! کرم ضد آفتاب سینره SPF 50 محصول تخصصی پوست‌های چرب است که با فرمولاسیون فاقد چربی خود، جلوه مات به پوست می‌دهد.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول فاقد پارابن بوده و دارای فاکتور محافظتی PA+++ است. ساختار سبک آن برای پوست‌های چرب فوق العاده مناسب خواهد بود.

کرم ضد آفتاب و ضد لک لافارر مدل SPF50

بین برندهای ایرانی، سینره همیشه محصولی برای رقابت با برندهای برتر خارجی دارد! کرم ضد آفتاب سینره SPF 50 محصول تخصصی پوست‌های چرب است که با فرمولاسیون فاقد چربی خود، جلوه مات به پوست می‌دهد.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول فاقد پارابن بوده و دارای فاکتور محافظتی PA+++ است. ساختار سبک آن برای پوست‌های چرب فوق العاده مناسب خواهد بود.

کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50

اگرچه محصولات ضد لک و کرم ضد آفتاب جداگانه تولید می‌شوند، اما برند پریم توانسته محصول دوکاره خود را در این زمینه با موفقیت ارائه دهد.

کرم ضد آفتاب جوان کننده پریم مدل Matex Tinted SPF50 هم محصولی جوان کننده و هم آرایشی است. اول این که با قرار دادن کرم پودر این محصول روی پوست، رنگ صورت به‌رنگ بژ متمایل می‌شود. به علاوه کرم حاوی عصاره انگور بوده که خاصیت مرطوب کنندگی دارد.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

کاربرد آرایشی در کنار SPF و فیلتر محافظتی در برابر UVA و UVB مهم‌ترین ویژگی‌های محصول هستند. بنابراین پریم می‌تواند بهترین کرم ضد آفتاب داخلی برای مصرف کنندگان باشد.

ضد آفتاب و ضد لک رنگی لافارر مدل Oily And Acne-Prone Medium

برای پوست‌های چرب، هیچ چیز نظیر کرم ضد آفتاب و ضد لک رنگی لافارر مدل Oily And Acne-Prone Medium سبک و موثر نیست. این محصول حاوی عصاره گیاهان شیرین بیان، بیربری، سارمنتوزا ساکسی فراگا و آلوئه ورا انانتیا کلرانتا است که فرمولاسیون مرطوبی ایجاد می‌کنند.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

محصول دارای فیلتر محافظتی در برابر UVA و UVB بوده و فرمولاسیون سبک آن پوشش دهی کامل و یکنواختی روی پوست ایجاد می‌کند.

کرم ضد آفتاب بیودرما مدل Photoderm spot

برند فرانسوی بیودرما، تولید کننده یکی از سبک‌ترین کرم ضد آفتاب بوده که محصول خود را در مدل Photoderm spot عرضه کرده است.

آن چه این محصول را متمایز می‌کند

این محصول دارای فیلتر محافظتی در برابر UVA و UVB است.

نوع‌های مختلف ضد آفتاب در بازار

کرم ضد آفتاب معمولا در قالب لوسیون تولید می‌شود و استعمال آن روی پوست تا حدی اشعه‌های مضر آفتاب را دفع می‌کند. کرم‌های ضدآفتاب می‌توانند به صورت لوسیون، اسپری، کرم و … وجود داشته باشند.

 

ترکیبات ضد آفتاب در بسیاری از محصولات آرایشی و ضد آفتاب استفاده می‌شوند. کافی است نگاهی به ترکیبات لوسیون بدن خود داشته باشید تا موادی نظیر زینک اکساید را در لیست مواد تشکیل دهنده مشاهده کنید. اما بگذارید اول با این سوال شروع کنیم:

کاربرد کرم ضد آفتاب چیست؟

کرم ضد آفتاب معمولا در قالب لوسیون تولید می‌شود و استعمال آن روی پوست تا حدی اشعه‌های مضر آفتاب را دفع می‌کند. کرم‌های ضد آفتاب می‌توانند به صورت لوسیون، اسپری، کرم و … وجود داشته باشند. اما محبوب ترین شکل ضد آفتاب‌ها، همان کرم‌‌های ضد آفتابی هستند که روزانه استفاده می‌کنیم.

ترکیبات ضد آفتاب خود را بشناسید

اولین چیزی که قبل از خرید هر نوع محصول آرایشی ممکن است جلب توجه کند، ویژگی‌ها و ترکیبات آن است. اُکتینوکسالات، اُکتوکریلن، تیتانیوم دی اکساید، زینک اکساید و اکسی بنزن از مهم‌ترین فاکتورهای شیمیایی به کار برده شده در فرمولاسیون بهترین کرم ضد آفتاب هستند.

این ترکیبات در واقع فیلترهای شیمیایی گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند تا مقادیر اضافی اشعه فرابنفش روی پوست را متابولیزه کنند. همیشه ضد آفتاب‌ها در قالب یک کرم عرضه نمی‌شوند. مثلا پماد زینک اکساید که خود بخشی از ترکیبات لوسیون‌های ضد آفتاب را تشکیل می‌دهد می‌تواند به تنهایی اثرات محافظتی داشته باشد.

به هر حال رویکرد مصرف کنندگان به سبب عوارض استفاده طولانی مدت از پمادهایی نظیر زینک اکساید، کرم ضد آفتاب بوده است.

فاکتورهای موثر در انتخاب و خرید کرم ضد آفتاب خوب

قبل از خرید روی بسته بندی محصول را دقیق چک کنید. ببینید آن چیزی که محصول به شما می‌دهد با خواسته‌ها و نیازهای پوستتان تطابق دارد یا نه. مثلا:

به SPF محصول دقت کنید

قابلیت فیلتر اشعه فرابنفش خورشید در محصولات ضد آفتاب با معیار SPF مشخص می‌شود. در واقع SPF نشان می‌دهد که کرم ضد آفتاب در جنگ با اشعه‌های مضر چند مرده حلاج است! پس مهم‌ترین فاکتوری که باید بدان دقت کنید همین SPF است.

طبق تحقیقات صورت گرفته SPF 15 می‌تواند بیش از هشتاد درصد اشعه‌های مضر را دفع کند. این در حالی است که SPF 30 می‌تواند تا بیش از 95 درصد UV را از بین ببرد. بنابراین توصیه می‌شود که از SPFهای بالاتر از 30 استفاده کنید.

فراموش نکنید که SPF بالاتر نشانگر کیفیت و قدرت بالاتر کرم ضد آفتاب نیست. در واقع هر چه قدر SPF بالاتر می‌رود محافظت کنندگی آن با توجه به ویژگی‌های پوستی تغییر می‌کند. بنابراین قرار نیست در آفتاب سوزان از SPF بالاتر و در روزهای ابری از SPF سبک‌تر استفاده کنیم!

SPF کرم ضد آفتاب هرگز برابر با مواد آرایشی نیست

برخی از افراد به بهانه برچسب استفاده از SPF در محصولات آرایشی نظیر لوسیون بدن یا کرم پودر، از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند. به یاد داشته باشید که SPF به کار برده شده در کرم ضد آفتاب ضدها برابر قوی‌تر از اندک ضد آفتابی است که در فرمولاسیون یک کرم پودر استفاده می‌شود.

گول تبلیغات " ضد آب" را نخورید!

اگرچه برخی از ضد آفتاب‌ها با قیمتی بیش‌تر و تبلیغات فریبنده‌تر عرضه می‌شوند اما گاهی با آن تبلیغات پر زرق و برق فاصله زیادی دارند. هیچ ضد آفتابی صد درصد ضد آب نیست. متخصصان معتقدند حتی اگر از بهترین کرم ضد آفتاب هم که استفاده می‌کنید باید هر 2 ساعت یک بار محصول را روی پوستتان تجدید کنید!

ضد آفتاب فیزیکی یا معدنی؟ کدام بهتر است؟

محصولاتی که در بازار می‌بینید بر حسب ترکیباتی که دارند به دو دسته معدنی ( فیزیکی) و شیمیایی تقسیم می‌شوند. مصرف کنندگان همیشه بین انتخاب یکی از این دو نوع ضد آفتاب‌ها مردد بوده‌اند. اما واقعا این دوراهی این قدر باید سردرگم کننده باشد؟!

کرم‌های ضد آفتاب معدنی؛ سپر فیزیکی صورت

دی اکسید تیتانیوم و اکسید روی دو ماده معدنی مهمی هستند که در ترکیب ضد آفتاب‌های معدنی یا فیزیکی استفاده می‌شوند. متخصصان معتقدند این نوع کرم‌ها منافذ پوست را نظیر یک سد فیزیکی پر می‌کنند. برخی تصور می‌کنند این نوع ضد آفتاب‌ها خاصیت ارگانیک دارند و از نظر آسیب‌های جانبی برای پوست و سلامت آن بهتر هستند.

کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی؛ سد دفاعی مستحکم پوست

در کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی انواع مختلفی از ترکیبات نظیر اکسی بنزن، اکتی نوکسات، اکتی سالات و آووبنزون استفاده می‌شوند. این ترکیبات آن قدر گسترده هستند که می‌توانند با خواص خود،ضد آفتاب کاملی برای پوست باشند.

اگرچه برخی اعتقاد دارند که ضد آفتاب معدنی ارگانیک است، اما فرمولاسیون این دو نوع ضد آفتاب در عمل هیچ تفاوتی باهم دارد!

سوالات متداول

ضد آفتاب چند درصد استفاده کنیم؟

طبق تحقیقات صورت گرفته SPF 15 می‌تواند بیش از هشتاد درصد اشعه‌های مضر را دفع کند. این در حالی است که SPF 30 می‌تواند تا بیش از 95 درصد UV را از بین ببرد. بنابراین توصیه می‌شود که از SPFهای بالاتر از 30 استفاده کنید.

ضد آفتاب وسیع الطیف چه فرقی با ضد آفتاب معمولی دارد؟ً

تفاوت این محصولات در خاصیت متابولیزه کردن اشعه‌ها است. ضد آفتاب‌هایی که وسیع الطیف باشند از پوست در برابر UVA و UVB محافظت می‌کنند. بنابراین شاید بعد از SPF توجه به این خاصیت ضد آفتابی محصول مهم‌تر باشد.

شما چه فکر می‌کنید؟

قبل از خرید کرم ضد آفتاب ذهنتان را با مرور محصولات و برندهای متنوع بازار آشفته نکنید. اصل اول در خرید ضد آفتاب انتخاب SPF متناسب با نوع پوستتان است. بهترین کرم‌های ضد آفتاب با برچسب وسیع الطیف عرضه می‌شوند. چه بهتر که در روزهای گرم تابستان این محصولات را جایگزین برندهای پیشین کنید!

شما چه فکر می‌کنید؟ کدام یک از برندهای معرفی شده برای برطرف کردن نیازهای پوستتان موثرتر بوده‌اند؟ تجربیات خود را برای خریدی بهتر و آگاهانه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

38 نظر

 • دریا
  ارسال شده 26 ژوئن 2020 2:30 ق.ظ 1لایک

  سلام من ۲۵ سالمه و پوستم چرب و شکننده است کرم ضد آفتاب خوب برای پوست خشک و لک دار چی پیشنهاد میدین؟

 • مهدیه
  ارسال شده 11 آگوست 2020 7:54 ب.ظ 1لایک

  بهترین مارک ضد آفتاب چیه؟ من پوستم چرب و جوشداره است و ۲۴ سالمه چی استفاده کنم خوبه؟

 • ناشناس
  ارسال شده 7 فوریه 2021 5:19 ب.ظ 0لایک

  سلام خسته نباشید من 27 سالمه پوستم چرب زیاد جوش میزنه بعد لک دار میشه میشه خواهش کنم راهنمایی ام کنید کرم ضد آفتاب چی مصرف کنم

  • زینب‌
   ارسال شده 28 می 2021 5:28 ب.ظ 4لایک

   سلام من یه دختر ۱۴ ساله دارم پوست صورتش خیلی چرب و همیشه جوش میزنه به نظر شما چه ضد آفتابی خوبه

 • ناشناس
  ارسال شده 8 مارس 2021 12:20 ب.ظ 0لایک

  سلام من ۳۱سال دارم صورتم لک داره بهترین ضدآفتاب چیه …کرم پودری هاخوبه؟؟؟

 • Hadis
  ارسال شده 23 مارس 2021 11:32 ق.ظ 0لایک

  سلام ، برای پوست نوجوانان هم الارو مناسب هست ؟
  من ۱۳ سالم هست
  پوست من متعادل هست ( نه چرب و نه خشک)
  ممنون میشم بگید کدام محصول خوب هست 🙏🏻

 • نفیس
  ارسال شده 26 مارس 2021 2:18 ق.ظ 0لایک

  سلام ضدآفتاب سوپراستار،mndو CCوBBکرم ازبهترین وباکیفیت ترین هستن،بایک بارخریدمشتری همیشگی آن خواهیدشد.سوپراستارهم کرم پودری،هم بی رنگه،mndبی رنگه ودردونوع هم واسه پوست خشک ونرمال وهم برای پوستهای چرب وجوشدار،CCوBBهم که عالی هستن هم ضدآفتابspf50داره وهم کرم پودری وسبک هست

 • نفیس
  ارسال شده 26 مارس 2021 2:20 ق.ظ 0لایک

  برای مشاوره و ثبت سفارش بامن درارتباط باشید

 • ناشناس
  ارسال شده 23 آوریل 2021 1:03 ب.ظ 0لایک

  سلام خسته نباشد من جلد خشک بسیار شفاف دارم و همچنین بسیار سفید شما کدام کرم رو پشنهاد می کنید

 • ناشناس
  ارسال شده 15 می 2021 2:23 ب.ظ 0لایک

  سلام خسته نباشین من پوستم حساسه و جوش میزنه گاهن بنظرتون چ ضدافتابی مناسب پوستمه؟

 • ناشناس
  ارسال شده 21 می 2021 1:27 ب.ظ 0لایک

  به نظر من ضدآفتاب لانسون خیلی عالیه

 • دکتر ژیلا
  ارسال شده 26 می 2021 1:03 ق.ظ 0لایک

  دکتور ژیلا

 • ناشناس
  ارسال شده 3 ژوئن 2021 11:43 ب.ظ 0لایک

  سلام من وقتی افتاب به صورتم میخوره خیلی بد روی بینی واطرافش میسوزه حتی زمانی که ضد آفتاب هم میزنم از چه کرمی استفاده کنم ؟ممنون میشم

 • پریسا
  ارسال شده 5 ژوئن 2021 3:45 ب.ظ 0لایک

  من صورتم لک. داره کک مک داره ضدافتاب پریم ایا خوبه

 • ناشناس
  ارسال شده 6 ژوئن 2021 12:32 ق.ظ 0لایک

  سلام من۲۹سالمه وشغلم ساختمانی مدت زیادی جلوی افتاب هستم چه کرم ضد افتابی توصیه میکنی؟؟ ممنون میشم؟؟

 • پیمان
  ارسال شده 6 ژوئن 2021 12:33 ق.ظ 0لایک

  سلام من۲۹سالمه وشغلم ساختمانی مدت زیادی جلوی افتاب هستم چه کرم ضد افتابی توصیه میکنی؟؟ ممنون میشم؟؟

 • Sh
  ارسال شده 6 ژوئن 2021 9:16 ب.ظ 0لایک

  سلام ببخشید یک سوال دارم
  کرم مای ضد آفتاب SPF 90 کامل هست یعنی هم مانع نفوذ UVA و UVB میشه
  و برای ۱۸ سال و آفتاب شدید خوزستان چه کرمی پیشنهاد میشه مثلا ۱ ساعت بیرون بودن در آفتاب ساعت ۲ ظهر ؟؟؟

 • ناشناس
  ارسال شده 15 ژوئن 2021 2:31 ب.ظ 0لایک

  سلام دوست من مختلط و جوش دار هس کدوم ضد آفتاب برای من بهتره؟؟

 • ناشناس
  ارسال شده 24 ژوئن 2021 12:52 ق.ظ 0لایک

  سلام کدوم مارک خیلی بهترینهر

 • ناشناس
  ارسال شده 16 آگوست 2021 10:31 ب.ظ 0لایک

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشین من پوست خیلی خشک و گندمی دارم و اگه میشه ی ضدافتاب خوب که متناسب با پوستم باشه و خیلی خوب بصورت یکنواخت پخش بشه و میخوام همرنگ پوستم باشه یعنی سفید یا برنز نکنه

 • زینب
  ارسال شده 21 سپتامبر 2021 1:38 ب.ظ 0لایک

  سلام برای پوست نه چرب نه خشک چه ضدافتابی خوب هس

 • ناشناس
  ارسال شده 3 فوریه 2022 12:01 ب.ظ 0لایک

  سلام لانسون اگه اصلش باشه عالیه ولی متأسفانه فیکش خیلی واردبازارشده

 • ناشناس
  ارسال شده 16 آوریل 2022 12:11 ب.ظ 0لایک

  من که سینره استفاده کردم عالی بود

 • مینا
  ارسال شده 13 می 2022 7:54 ق.ظ 0لایک

  بهترین نوع ضد آفتاب اورگانیک
  فوراور آمریکایی هست
  هم ضد لک هست هم آبرسان قوی

 • AsMa
  ارسال شده 12 ژوئن 2022 11:43 ق.ظ 0لایک

  سلام من ۱۵سالمه و صورتم خال دراورده و میخوام بیشتر از این نشه و صورتم جوش نزنه چه کرم ضد افتابی خوبه استفاده کنم ؟؟ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس
  ارسال شده 4 جولای 2022 10:25 ب.ظ 0لایک

  ضدآفتاب بیکن بهترین ضدآفتاب مو

 • ناشناس
  ارسال شده 10 جولای 2022 1:35 ق.ظ 0لایک

  سلام من 23سالمه صورتم خوبه قبلاً جوش داشت ولی درمان کردم الان بهترشده
  یه ضدآفتاب میخوام که هم ضدجوش باشه هم روشن کننده باشه
  ممنون

 • ناشناس
  ارسال شده 13 جولای 2022 7:58 ب.ظ 0لایک

  سلام من ۴۳سالمه وازخط لبخند وخط اخم رنج میبرم میشه مراراهنمایی کنید ازکدوم جوانسازی پوست که واقعا عالی باشه وجواب بده ممنون میشم

 • من موسوی هستم ازخوزستان
  ارسال شده 13 جولای 2022 8:00 ب.ظ 0لایک

  لطفا کرمی رومعرفی کنیدکه تضمینی باشه وواقعا چین وچروک های خفیف وازبین ببره وپوشش بده

 • ناشناس
  ارسال شده 17 جولای 2022 3:33 ب.ظ 0لایک

  سلام بهترین نوع ضد آفتاب برای پوست چرب چیه باph بالا ورنگی باشه.ممنون.

 • Sanam
  ارسال شده 25 جولای 2022 11:13 ب.ظ 0لایک

  سلام من هفده‌سالم هست پوستم تیره شده رنگ ش تغیر کرده جوش هم میزنه حساس هم است به نظر تون کدام ضد افتاب بهتر است

 • ارام
  ارسال شده 30 سپتامبر 2022 9:02 ق.ظ 0لایک

  سلام
  من پوستم معمولی هست چه کرم ضد افتابی مناسبه و با ماندگاری بالا مثلا 6ساعت
  15سالمه

 • هاندح
  ارسال شده 30 اکتبر 2022 3:12 ب.ظ 0لایک

  سلام من پوستم خشکه لکه هم داره صورتم ی ضد افتابی مخامم بهم معرفی کنید ک از تیرگی در بیاد خیلی کثیف شده پوستم ی ضد افتاب خب باشه

 • مریم
  ارسال شده 6 دسامبر 2022 1:23 ق.ظ 0لایک

  سلام خوبین ببخشید من ۲۵ سالمه چه ضدآفتابی بنظرتون خوبه صورتم جوش میزنه وچربه

 • ناشناس
  ارسال شده 29 دسامبر 2022 1:24 ق.ظ 0لایک

  سلام من پوستم خشک هم لک دارم هم کک مک چ کرم ضد افتادبیو پیشنهاد میکند برام

 • ف
  ارسال شده 29 دسامبر 2022 1:25 ق.ظ 0لایک

  سلام من پوستم خشک هم لک دارم هم کک مک چ کرم ضد افتادبیو پیشنهاد میکند برام

نظر شما چیست؟